| | |
A | A | A
Piątek, 4 listopada 2016

Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie

  |   Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Otwarcie sali pamięci Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie z udziałem Pierwszej Damy (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, gdzie wzięła udział w uroczystym otwarciu sali pamięci, poświęconej patronowi szkoły  z okazji 90-lecia istnienia placówki.

 

Małżonka Prezydenta RP uczestniczyła również w lekcji języka niemieckiego, podczas której licealiści z klasy IIa  opowiedzieli Pani Prezydentowej o szkole i corocznych obozach językowych, dzięki którym mogą doskonalić swoje umiejętności. Następnie Pani Prezydentowa spotkała się  z nauczycielami.

 

Po spotkaniu w pokoju nauczycielskim Pierwsza Dama chętnie odpowiadała na pytania gimnazjalistów i licealistów dotyczące roli Pierwszej Damy i inicjatyw przez nią podejmowanych.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie istnieje 90 lat. W roku założenia (1926) otrzymał nazwę Gimnazjum Koedukacyjne Wydziału Powiatowego Sejmiku Sochaczewskiego i liczył 30 uczniów. Mimo zamknięcia szkoły przez władze okupacyjne w listopadzie 1939 roku jej nauczyciele prowadzili zajęcia na tajnych kompletach, dzięki czemu w 1944 roku 16 absolwentów po konspiracyjnym egzaminie uzyskało świadectwo dojrzałości. Po wojnie szkoła, jako Państwowe Gimnazjum i Liceum w Sochaczewie, wznowiła działalność. Przechodząc kolejne reformy, m.in. wprowadzenie klas sprofilowanych, uzyskując nowe skrzydło z salami lekcyjnymi i nową salą gimnastyczną, wdrażała innowacje i zmiany pedagogiczne. W 2001 roku utworzono w szkole Gimnazjum Powiatowe, będące kontynuatorem tradycji Gimnazjum Koedukacyjnego. Obecnie szkoła liczy ponad 700 uczniów.

Poleć znajomemu