| | |
A | A | A
Czwartek, 10 listopada 2016

Spotkanie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Spotkanie Pierwszej Damy z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Pierwsza Dama przyjęła w czwartek uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie. Uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, a następnie podzielili się z Małżonką Prezydenta RP swoimi wrażeniami związanymi z wizytą i opowiedzieli o swojej placówce, a także projekcie czytelniczym, który jest w ich szkole realizowany. Młodzież poprosiła też Pierwszą Damę o przeczytanie bajki autorstwa Davida McKee o przyjacielskim słoniu w kratę pt. „Elmer i zaginiony miś”.

 

Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa zaprosiła dzieci do swojego gabinetu.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Międzychodzie jest placówką dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu: lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, także z różnymi sprzężeniami np. ruchowymi, wadami postawy oraz autyzmem. Obecnie liczy 108 uczniów. Od 2013 roku przy ośrodku funkcjonuje przedszkole specjalne dla dzieci w wieku od 2,5 do 9 lat. Ośrodek zapewnia wszystkim wychowankom miejsce w internacie.

 
Poleć znajomemu