Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 9 stycznia 2017

O zdrowiu najmłodszych pacjentów

  |   Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Pierwsza Dama spotkała się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z Bjoernem Martinoffem, prezydentem Children’s Medical Care Fundation i jego żoną Jolantą Martinoff. Towarzyszyła im prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, kierownik Kliniki Neonatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej.

 

W trakcie rozmowy Agata Kornhauser-Duda podziękowała fundacji za zaangażowanie i działalność na rzecz polskiej neonatologii oraz inicjatywy wspierające wcześniaki i ich rodziców.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki z Instytutu Matki i Dziecka Od ponad 30 lat Children’s Medical Care Foundation pomaga  w znaczącym stopniu w rozwoju polskiej medycyny finansując szkolenia i wspierając badania naukowe polskich neonatologów, onkologów dziecięcych, anestezjologów i chirurgów dziecięcych  prowadzone w renomowanych światowych ośrodkach medycznych. Od niedawna wspierają również lekarzy dziecięcych za wschodnią granicą Polski, szczególnie na Ukrainie. W programach szkoleniowych w roli wykładowców uczestniczą polscy lekarze.

 

Zobacz także: Światowy Dzień Wcześniaka w Pałacu Prezydenckim Children’s Medical Care Foundation (CMCF) założona została w  Los Angeles w 1981 roku przez jej głównego fundatora lekarza polskiego pochodzenia Stefana Wilka, profesora Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Ze strony polskiej pionierami współpracy z CMCF byli wybitni chirurdzy dziecięcy prof. Zygmunt Kaliciński i prof. Kazimierz Łoziński obaj z Warszawy, a ze strony neonatologów prof. Irena Twarowska z Poznania twórczyni polskiej współczesnej neonatologii.

Poleć znajomemu