Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 10 stycznia 2017

Rozmowy o nauczaniu specjalnym

  |   Agata Kornhauser-Duda była szczególnie zainteresowana aktywnością ośrodka w dziedzinie terapii zajęciowej. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Agata Kornhauser-Duda była szczególnie zainteresowana aktywnością ośrodka w dziedzinie terapii zajęciowej. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Agata Kornhauser-Duda była szczególnie zainteresowana aktywnością ośrodka w dziedzinie terapii zajęciowej. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Małżonka Prezydenta spotkała się we wtorek z wicemarszałek Senatu Marią Koc oraz z towarzyszącymi jej Hanną Kasperowicz, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie i Ewą Besztak nauczycielką w ośrodku.

 

Panie rozmawiały o działalności placówki. W sposób szczególny omówiły przygotowanie podopiecznych do zawodu, który daje im szansę na usamodzielnienie się. Pierwsza Dama była szczególnie zainteresowana aktywnością ośrodka w dziedzinie terapii zajęciowej.

 

Zobacz także: Spotkanie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie Na zakończenie spotkania dyrektor ośrodka Hanna Kasperowicz przekazała na ręce Agaty Kornhauser-Dudy zaproszenie na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego przez węgrowską szkołę.

 

Zobacz także: Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce SOSW w Węgrowie jest placówką dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Wśród ponad 240 podopiecznych prawie 30 to dzieci w wieku przedszkolnym. Ośrodek dysponuje również internatem dla 30 wychowanków placówki.

Poleć znajomemu