Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 17 stycznia 2017

Pierwsza Dama zwiedziła Muzeum Izraela

  |   W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) W ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Pierwsza Dama podczas wizyty w Muzeum Izraela obejrzała tzw. nano-Biblię. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) Pierwsza Dama podczas wizyty w Muzeum Izraela obejrzała tzw. nano-Biblię. (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Podczas wizyty Pary Prezydenckiej w Jerozolimie, w ramach odrębnego programu, Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Muzeum Izraela, w pobliżu Knesetu - izraelskiego parlamentu.

 

Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z jednym z najnowszych eksponatów, jakim jest model Drugiej Świątyni Jerozolimskiej. Makieta przedstawiająca starożytne miasto w skali 1:50 została niedawno przeniesiona do nowoczesnego budynku Sanktuarium Księgi.

 

Zobacz także: I dzień wizyty Pary Prezydenckiej w Izraelu II dzień wizyty w Izraelu i Palestynie Budowla w formie białej kopuły, której większa część znajduje się pod ziemią, uważana jest za przełomową wśród przykładów dwudziestowiecznej architektury muzealnej. Specyfika obiektu pozwala na przechowywanie i ekspozycję starożytnych manuskryptów odnalezionych w latach 1947-1956 w grotach niedaleko ruin miasta Qumran nad Morzem Martwym.

 

Pierwszej Damie zaprezentowano również tzw. nano-Biblię, czyli ok. 10 mln bitów informacji umieszczonych na silikonowym chipie o grubości 20 nanometrów.

Zobacz także: Spotkanie Pary Prezydenckiej z przedstawicielami społeczności żydowskiej

Ekspozycja uważana jest za światowej sławy kolekcję prezentującą zbiory archeologii od najstarszych czasów do współczesności. Kompleks muzealny odwiedza rocznie ponad 950 tysięcy gości, w tym 100 tysięcy dzieci i młodzieży w ramach programów edukacyjnych.

 

Poleć znajomemu