Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

O własności intelektualnej w Pałacu

  |   Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z dr Alicją Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z dr Alicją Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z dr Alicją Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Pani prezes przedstawiła inicjatywy Urzędu związane z ochroną własności intelektualnej, szczególnie podkreślając działalność kierowaną do dzieci już na najniższym szczeblu edukacji.

 

Wśród inicjatyw Panią Prezydentową najbardziej zainteresowały projekty związane z pobudzaniem kreatywności u najmłodszych. Dodatkowo przedstawicielka Urzędu poinformowała Pierwszą Damę o konkursach związanych z tematyką własności intelektualnej, w których biorą udział m. in. uczniowie i studenci, jak również organizowanych piknikach naukowych. Ponadto Urząd prowadzi cykle wydawnicze przybliżające tematykę prawa patentowego i szerzej prawa własności przemysłowej jak na przykład komiksy skierowane do młodzieży szkolnej.

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zaprosiła dzieci do kina

Poleć znajomemu