| | |
A | A | A
Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Pani Prezydentowa przyjęła delegację Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi

  |   Pani Prezydentowa spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi Pani Prezydentowa spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi

Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim Agnieszkę Niedźwiedzką, prezes Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi i jej męża Radosława Niedźwiedzkiego. Podczas rozmowy została przedstawiona działalność instytucji i jej dotychczasowe sukcesy.

 

Największymi osiągnięciami Towarzystwa jest stworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami, które są dla nich jednocześnie centrami aktywizacyjnymi. Taka idea przyświecała otwarciu firmy społecznej w branży usług hotelarsko-gastronomicznych, warsztatu rękodzieła oraz restauracji. Obecnie organizacje związane z Towarzystwem zatrudniają ok. 90 osób z województwa łódzkiego.

 

Zobacz także: Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet z wizytą w Pałacu Prezydenckim Ponadto instytucja organizuje działania mające na celu uświadamianie społeczeństwa i wzbudzania wrażliwości na problem osób z niepełnosprawnościami.

 

Małżonka Prezydenta była honorową patronką organizowanej w 2016 roku przez Towarzystwo 29. Międzynarodowej Konferencji Firm Społecznych w Łodzi. Przedstawiciele Towarzystwa przekazali Pani Prezydentowej obraz i ręcznie malowaną donicę wykonane przez podopiecznych.

 

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych z siedzibą w Łodzi jest organizacją pozarządową działającą od 1992 roku. Niesie pomoc osobom przewlekle chorującym psychicznie i pomaga im w integracji społeczno-zawodowej. Głównym celem działalności Towarzystwa jest organizowanie różnorodnych form opieki i rehabilitacji środowiskowej dla osób chorych i zapobieganie ich izolacji społecznej.

Poleć znajomemu