Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 31 stycznia 2017

Wizyta wolontariuszy z Krosna w Pałacu Prezydenckim

  |   Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Pierwsza Dama z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie.

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z grupą wolontariuszy z Koła Hospicyjno-Charytatywnego przy Centrum Medyczno‑Charytatywnym Caritas im. św. Jana z Dukli w Krośnie. Społecznicy opowiedzieli o powstałym w 2002 roku kole przy Caritas  Archidiecezji Przemyskiej i otwartej w 2011 roku placówce, w której chorymi opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego.

 

Wolontariusze 30 procent wydatków na remont budynku zawdzięczają nie tylko indywidualnym sponsorom, ale również swojej aktywności i podejmowanym działaniom. Organizowali koncerty charytatywne z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, sprzedawali cegiełki, organizowali kwesty, licytacje i festyny, a nawet trzykrotnie wzięli udział w teleturnieju telewizyjnym „Familiada”.

 

Pani Prezydentowa pochwaliła pracę wolontariuszy i odpowiadała na pytania gości. W ramach wstępu do dalszego zwiedzania Pałacu Prezydenckiego Agata Kornhauser-Duda opowiedziała historię siedziby głowy państwa przybliżając architekturę i przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama poprowadziła zajęcia z języka niemieckiego dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci W Centrum Medyczno-Charytatywnym im. św. Jana z Dukli w Krośnie do zespołu hospicyjnego należy łącznie 60 członków personelu i wolontariuszy, wśród których znalazło się wielu uczniów krośnieńskich szkół. Ponieważ tylko część pacjentów jest przyjęta w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, koszty leczenia pozostałych podopiecznych pokrywane są z pieniędzy zdobytych przez wolontariuszy podczas poszczególnych akcji.

Poleć znajomemu