Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 5 lutego 2017

Wizyta w placówkach Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie

  |   Pani Prezydentowa wzięła udział w przygotowanych dla dzieci i ich rodziców warsztatach edukacyjnych „Śladami zamkowych tajemnic”. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Pierwsza Dama była jednym z narratorów w spektaklu „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu”. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Spotkanie z uczniami i rodzicami ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w niedzielę przedszkole „Strumienie” Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” w Józefowie. Pani Prezydentowa wzięła udział w przygotowanych dla dzieci i ich rodziców warsztatach edukacyjnych „Śladami zamkowych tajemnic”. Najmłodsi uczestnicy poznali podczas zajęć najbardziej charakterystyczne zamki w Polsce. Na koniec wręczyli Pierwszej Damie pamiątkowe zdjęcia.

 

W drugiej części spotkania wystąpił Teatr Biedronka, w którego skład wchodzą głównie rodzice dzieci uczących się w placówkach stowarzyszenia, ale również młodzież i pracownicy szkół. Dorośli przygotowali spektakl „Bajka o Królewnie i o uśpionym sercu” oparty na autorskim scenariuszu, dla którego inspiracją były znane bajki. Jednym z narratorów w przedstawieniu była Pierwsza Dama. – To było dla mnie wyjątkowe doświadczenie, które dało mi wiele radości – powiedziała Pani Prezydentowa do obecnych. W swojej wypowiedzi pogratulowała rodzicom poczucia humoru i dystansu do siebie. – Jesteście wyjątkową społecznością, która rozumie proces wychowawczy jako dobro wspólne rodziców i nauczycieli. Z własnego doświadczenia wiem jak ważna jest ta współpraca w osiąganiu dojrzałości dzieci – dodała Agata Kornhauser-Duda.

 

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik” powstało w 2002 roku z inicjatywy grupy rodziców. Głównym celem było założenie placówki edukacyjnej oparte na ścisłej współpracy rodziny i szkoły. W stosowanym modelu nauczania pierwszoplanową rolę mają rodzice, a na dalszym planie są nauczyciele, którzy dopełniają procesu wychowania. Obecnie do prowadzonych przez stowarzyszenie szkół – od podstawowej po liceum – uczęszcza ponad 1000 uczniów, a do przedszkola chodzi 280 dzieci.

Poleć znajomemu