Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Pierwsza Dama lektorem dyktanda z języka niemieckiego

  |   Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie. Pani Prezydentowa była lektorem podczas V Regionalnego Dyktanda Języka Niemieckiego w Kałuszynie.

Pani Prezydentowa odwiedziła w poniedziałek Gimnazjum im. 6 Pułku Piechoty Legionów im. Józefa Piłsudskiego w Kałuszynie. Odbywało się tam V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego. Organizatorami przedsięwzięcia była szkoła i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Agata Kornhauser-Duda odczytała teksty dyktanda dla uczniów gimnazjum i liceum.

 

Podczas gdy były sprawdzane prace, Pierwsza Dama odwiedziła mieszczącą się w szkole Izbę Pamięci Narodowej będącą specjalną pracownią nauczania historii. Uczniowie podsumowali projekt „Historia miasteczka z koziołkiem w herbie w zbiorach Izby Pamięci Narodowej”. W przygotowanej dla Pani Prezydentowej prezentacji wspomnieli o najciekawszych eksponatach oraz wybitnych postaciach wywodzących się z lokalnej społeczności, które brały udział w walkach niepodległościowych. Gromadzone w Izbie eksponaty, dokumenty, fotografie, książki, przedmioty, militaria, listy i wspomnienia przyczyniają się do kształtowania i pogłębiania postaw patriotycznych oraz stanowią istotny element w procesie wychowawczym i dydaktycznym dzieci i młodzieży.

 

Na zakończenie poniedziałkowej wizyty odbyła się gala finałowa konkursu podczas której ogłoszono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych i rozdano nagrody. Pierwsza Dama pogratulowała laureatom i wręczyła zwycięzcom – Mistrzom Ortografii Niemieckiej – drobne upominki. – Udowodniliście przez udział w tym konkursie, że dla was nauka języka obcego nie jest tylko zapamiętywaniem słówek i reguł gramatycznych, ale jest przede wszystkim drogą do osiągnięcia zamierzonych celów – pochwaliła uczestników konkursu Agata Kornhauser-Duda. Pani Prezydentowa zaznaczyła, że uczenie się języka obcego to także kontakt z kulturą i tradycją innych narodów, co ułatwia ich zrozumienie, a to z kolei kształtuje postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów. Na zakończenie laureaci mieli szansę na wspólne zdjęcie z Panią Prezydentową.

 
(inf. własna/PAP)
Poleć znajomemu