Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 lutego 2017

Wybudzeni z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim. "Wybudzeni" Katarzyny Pinkosz w Pałacu Prezydenckim.

Pierwsza Dama spotkała się we wtorek z Katarzyną Pinkosz, autorką książki „Wybudzenia” (wyd. Eureka/Fronda) oraz bohaterami jej opowieści. Agnieszka Terlecka i Dawid Jetke zostali wybudzeni ze śpiączki i spełniają się zawodowo w życiu codziennym. Towarzyszyli im także bliscy Mariusza Wachowicza i Agnieszki Holki, którzy są w trakcie procesu wybudzania. Ewa Błaszczyk, prezes fundacji „Akogo?”, opowiadała o postępach swojej córki Oli. W spotkaniu uczestniczyli również prof. Andrzej Czyżewski, dr Łukasz Grabarczyk i dr Andrzej Lach oraz przedstawiciele Fundacji „Światło” w Toruniu i Wydawnictwa Fronda.

 

Agnieszka i Dawid opowiadali o pierwszych dniach po przebudzeniu i wspomnieniach z trudnego okresu rehabilitacji, podczas której uczyli się wszystkiego od początku na czele z mówieniem i chodzeniem. Rodziny wspomniały o postępach jakie dzięki rozwojowi nauki i technologii oraz terapii czynią ich bliscy. Autorka i przedstawiciele wydawnictwa wspominali o inspiracji do powstania publikacji.

Zobacz także: Pierwsza Dama spotkała się z Fundacją Akogo?

Pani Prezydentowa podzieliła się swoją refleksją po przeczytaniu książki. Przyznała, że poruszyła ją wybijająca się na pierwszy plan determinacja ludzi. – To książka o życiu i śmierci – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Poleć znajomemu