Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 lutego 2017

Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim Gimnazjaliści z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Pierwsza Dama spotkała się w środę z uczniami II klasy Gimnazjum nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego w Warszawie.

 
Małżonka Prezydenta RP rozmawiała z młodymi ludźmi o korzyściach płynących z nauki języków obcych, a także dopytywała o projekty edukacyjne, w które się angażują. Uczniowie podzielili się z Panią Prezydentową wrażeniami, jakie zrobiła na nich siedziba Prezydenta RP. Byli też ciekawi jakie obowiązki towarzyszą roli Pierwszej Damy. Dopytywali też jak mieszka się Pani Prezydentowej w Pałacu Prezydenckim i czy tęskni za pracą w szkole.
 

– Na szczęście mam możliwość robić, to, co bardzo lubię - mogę uczyć. W ramach wolontariatu prowadzę zajęcia z języka niemieckiego dla podopiecznych Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci –powiedziała Pierwsza Dama. – Poza tym systematycznie odwiedzam szkoły w różnych zakątkach Polski. Bywa, że w ramach takich wizyt prowadzę lekcje języka niemieckiego. Bardzo cieszę się, że oprócz obowiązków związanych z reprezentowaniem naszego kraju poza granicami Polski, mogę spotykać się z uczniami zarówno tutaj - w Pałacu Prezydenckim, jak i w szkołach. Cenię sobie te spotkania – dodała.

 

Gimnazjum nr 72 z oddziałami dwujęzycznymi im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego mieści się przy ulicy Przybyszewskiego 45 na warszawskich Bielanach.W szkole działają klasy dwujęzyczne z językiem podstawowym angielskim oraz drugim do wyboru: francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Poleć znajomemu