Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 lutego 2017

Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą

  |   - Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju – zaapelowała Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze Pierwsza Dama wraz z Alvinem Gajadhurem rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze

Agata Kornhauser-Duda wzięła w środę udział w zajęciach, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. W swoim wystąpieniu przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. – Chciałabym, abyście pracowali nad takimi cechami jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju – zaapelowała Pierwsza Dama. Przytoczyła również wiersz Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”.

 

Podczas lekcji na temat ruchu drogowego prowadzonej przez pracowników Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Pierwsza Dama opowiedziała dzieciom o swojej codziennej drodze do szkoły, którą pokonywała jako dziecko i przestrzeganych przez nią zasadach bezpieczeństwa, a także radach, jakie dawała swojej córce.

 

Po teorii był czas na praktykę podczas spaceru w zaimprowizowanym Miasteczku Ruchu Drogowego. Pani Prezydentowa zachęcała do noszenia odblasków i dla przykładu sama założyła jeden z nich na rękę. Na zakończenie akcji edukacyjnej Agata Kornhauser-Duda w towarzystwie Alvina Gajadhura, Głównego Inspektora Transportu Drogowego i maskotki inspektoratu krokodyla Tirka, rozdała zestawy prezentów uczestnikom lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zobacz także: O bezpieczeństwie dzieci na drogach

 

Pani Prezydentowa złożyła również wizytę w szkole i zwiedziła Kącik Patrona Szkoły poświęcony Adamowi Mickiewiczowi oraz spotkała się z nauczycielami.

Poleć znajomemu