| | |
A | A | A
Czwartek, 16 marca 2017

Kolejowe ABC - o bezpieczeństwie w pobliżu torów

  |   Rozmowy Pierwszej Damy z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowegodotyczyły akcji Kolejowe ABC skierowanej do najmłodszych pasażerów kolei. Rozmowy Pierwszej Damy z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowegodotyczyły akcji Kolejowe ABC skierowanej do najmłodszych pasażerów kolei. Rozmowy Pierwszej Damy z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowegodotyczyły akcji Kolejowe ABC skierowanej do najmłodszych pasażerów kolei.

Pani Prezydentowa spotkała się w czwartek z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowego. Rozmowy dotyczyły akcji Kolejowe ABC skierowanej do najmłodszych pasażerów kolei.

 

Urząd prowadzi szkolenia i warsztaty przeznaczone dla pasażerów w różnym wieku. Autorski program Kolejowe ABC skierowany jest do przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej.  Mali pażerowie w ramach tej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej uczą się jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu torów. 

Zobacz także: Pani Prezydentowa gościła przedstawicieli Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

Pierwsza Dama zwróciła również uwagę na działalność Urzędu w dziedzinie integracji osób z niepełnosprawnościami.

Urząd Transportu Kolejowego został wyróżniony w 2016 roku pierwszym miejscem w Konkursie Lodołamacze za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Ponadto za świadome i skuteczne działania związane z zatrudnianiem pracowników z niepełnosprawnościami Urząd wyróżniono Medalem Przyjaciel Integracji.

Poleć znajomemu