| | |
A | A | A
Niedziela, 26 marca 2017

Pierwsze Damy Polski i Słowenii odwiedziły Celje

  |   Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii. Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii.

W trakcie wizyty Pary Prezydenckiej w Słowenii Agata Kornhauser-Duda i Tanja Pečar realizowały również odrębny program. Po wspólnym śniadaniu Panie Prezydentowe odwiedziły Muzeum Regionalne w Celje. Pierwsze Damy zwiedziły dwie wystawy.

 

„Celje – miasto pod miastem” jest największą, rozciągającą się na powierzchni ok. 1000 m², ekspozycją z zachowanymi i zabezpieczonymi pozostałościami antycznego miasta. Zbiór archeologiczny znajduje się w piwnicach Dworu Książęcego oraz w podziemiach dziedzińca. Natomiast „Hrabowie Cylejscy” to wystawa stała muzeum.

 

Zobacz także: Pierwsze Damy Polski i Ukrainy na wystawie ikon  Muzeum Regionalne w Celje zostało założone 1 maja 1882 roku jako Miejskie Muzeum Celje. Placówka jest opiekunem lapidarium, eksponatów przyrodniczych i historycznych, ale również może się pochwalić zbiorem współczesnych eksponatów przemysłowych.

 

Zobacz także: "Polska wspiera ambicje Bośni dotyczące członkostwa w UE"  Pierwsze Damy po zwiedzaniu dołączyły do Prezydentów Polski i Słowenii, by towarzyszyć im w trakcie wspólnego programu wizyty w Celje.

Poleć znajomemu