Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 maja 2017

Wizyta w Fundacji Together

  |   Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Podopieczni uczą się na co dzień alfabetu Braille'a, obsługi komputera, czy wyplatania mat. Podopieczni uczą się na co dzień alfabetu Braille'a, obsługi komputera, czy wyplatania mat. Podczas, gdy matki uczą się na zajęciach i przystosowują do samodzielnego życia, ich dzieci pozostają w zorganizowanym w ośrodku przedszkolu. Podopieczni uczą się na co dzień alfabetu Braille'a, obsługi komputera, czy wyplatania mat. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi.

Pani Prezydentowa w ramach odrębnego programu wizyty Pary Prezydenckiej w Etiopii odwiedziła podopiecznych Fundacji Together. Organizacja otacza opieką osoby niewidome oraz niedowidzące. – Tu w stolicy Etiopii tworzycie Państwo, wyjątkowe miejsce, w którym osoby pokrzywdzone przez los – szczególnie osoby niewidzące – znajdują pomoc, opiekę i życzliwość. A dodatkowo, co bardzo ważne, uczą się konkretnych umiejętności, które później pozwalają im samodzielnie radzić sobie w życiu. Wiem, że nie jest to zadanie łatwe dlatego tym bardziej gratuluję Państwu sukcesów – mówiła w swoim krótkim wystąpieniu Agata Kornhauser-Duda.

 

Ośrodek w Addis Abebie przystosowany jest do potrzeb kobiet z dziećmi. Podczas, gdy matki uczą się na zajęciach i przygotowują do samodzielnego życia, ich dzieci przebywają w zorganizowanym w ośrodku przedszkolu. Agata Kornhauser-Duda przekazała na rzecz placówki materiały edukacyjne oraz sprzęty niezbędne do usamodzielniania się osób niewidomych. – Służyć pomocą drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu słabszemu – to piękny obowiązek i wielkie zadanie – powiedziała Pierwsza Dama.

 

Podopieczni uczą się na co dzień alfabetu Braille'a, obsługi komputera, czy wyplatania mat. Kobiety przygotowują się głównie do pracy jako kelnerki. Swoje umiejętności zaprezentowały serwując kawę Pierwszej Damie. Fundacja rozwinęła projekt przeciwdziałania wykluczeniu osób niewidomych oraz niedowidzących i organizuje spotkania „Dialog i obiad w ciemności”. Osoby widzące zapraszane są na posiłki i programy kulinarne prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością wzroku w ciemnym pomieszczeniu.

 

Ośrodek działa dzięki wsparciu Ambasady RP w Addis Abebie – w ramach programu MSZ „Polska pomoc” przekazywana jest pomoc na rzecz osób niewidomych i niedowidzących. – Państwa ośrodek udało się wyposażyć w nowoczesny sprzęt, między innymi generator prądu oraz drukarkę Braille’a, a także sfinansować szkolenia dla podopiecznych. Wiem też, i bardzo się z tego cieszę, że to nie koniec wsparcia i że strona polska będzie się Państwa fundacją nadal opiekowała – zapewniła Małżonka Prezydenta.
 

Poleć znajomemu