| | |
A | A | A
Czwartek, 18 maja 2017

Święto szkoły w Dziekanowicach

  |   Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z zakresu programowania i robotyki Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności z zakresu programowania i robotyki Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach

W czwartek Pierwsza Dama odwiedziła Szkołę Podstawową im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach. Starsi uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym znalazły się piosenki w językach nowożytnych – angielskim i niemieckim – których uczą się w szkole, a także fragment przedstawienia teatralnego przygotowywanego z okazji obchodów Dnia Matki pt. „Cierpienia Demeter”.

 

Pani Prezydentowa podziękowała za serdeczne przyjęcie i trud włożony w przygotowanie. – Życzę Wam, żebyście nie tracili motywacji i zapału do nauki – powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do uczniów. Wychowawcom pogratulowała sukcesów podopiecznych.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zachęca do czytania Uczniowie mieli wiele pytań do Małżonki Prezydenta. Ciekawiło ich, co zainteresowało ją w ich szkole na tyle, że postanowiła ich odwiedzić.

–Przede wszystkim to, że dbacie o promocję czytelnictwa oraz fakt, że choć jesteście małą szkołą, to podejmujecie się wielu projektów i wprowadzacie liczne innowacje – odpowiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu programowania i robotyki w pracowni informatycznej. Pokazali grające owoce i warzywa oraz gry programistyczne.

 

Agata Kornhauser-Duda spotkała się także z uczniami klas I-III i przedszkolakami. Uczniowie młodszych klas pochwalili się swoimi osiągnięciami, a laureaci konkursów piosenki i recytatorskich wykonali nagrodzony repertuar.

 

Pierwsza Dama przeczytała dzieciom fragment książki Barbary Gawryluk „Dżok: legenda o psiej wierności”. Szkoła i okoliczne placówki dbają o podtrzymywanie nawyku czytelnictwa już od najmłodszych klas.

Zobacz także: Od 10 lat czytają dzieciom Pierwsza Dama wzięła udział w projekcie „Elita czyta”

Podczas wizyty Pani Prezydentowej podsumowano roczną akcję promocji czytelnictwa organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach wspólnie z bibliotekami szkolnymi z gminy.

Dyrektor biblioteki wraz z Pierwszą Damą w towarzystwie bibliotecznej maskotki wręczyli medale i dyplomy „Super Czytelnika”.

 

Zobacz także: Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim Małżonka Prezydenta RP spotkała się również z gronem pedagogicznym, dyrekcją szkoły oraz lokalnymi władzami samorządowymi.

Poleć znajomemu