Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 19 maja 2017

Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły dyplomy językowe

  |   Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Pierwsze Damy Polski i Niemiec w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie

Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły w piątek w Polsko-Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie Niemieckie Dyplomy Językowe Drugiego Stopnia (DSD II).

 

Na uroczystość zaproszono 185 uczniów z ośmiu szkół: w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Radomiu i Warszawie.


Agata Kornhauser-Duda pogratulowała uczniom sukcesu, jakim jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich znajomość języka niemieckiego. Przemówienie było w języku polskim i niemieckim. − Jest to zwieńczenie waszej wytężonej pracy, ale przede wszystkim zwieńczenie waszych językowych kompetencji – powiedziała Małżonka Prezydenta RP.


Podziękowała nauczycielom, których trud w przygotowanie uczniów do egzaminu w znaczącym stopniu przyczynił się do pomyślnego wyniku. − Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba wiele zaangażowania i pracy, aby dobrze uczniów do tego egzaminu przygotować − powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Zobacz także: Poezja w tłumaczeniu Karla Dedeciusa w warszawskim liceum
Głos zabrała także Elke Büdenbender, która podsumowała tegoroczny udział w egzaminie DSD II. − Na całym świecie przystąpiło do niego 14,8 tys. uczniów, w tym ponad 838 to uczniowie i uczennice z Polski – zaznaczyła Pierwsza Dama Niemiec. Wyraziła swój podziw dla faktu, że języka niemieckiego uczy się aż 2,3 mln Polaków. − W żadnym innym kraju na świecie nie ma tylu osób uczących się języka niemieckiego – stwierdziła Małżonka Prezydenta Niemiec.


Elke Büdenbender wyraziła radość z faktu, że tak wiele Polek i Polaków dostrzega szanse związane ze znajomością języka niemieckiego na rynku pracy i w procesie dalszego kształcenia. Zwracając się do zaproszonych uczniów wyraziła swoją nadzieję, że młodzi ludzie wykorzystają swoją znajomość języka niemieckiego w Polsce w jednej z licznych niemieckich firm lub też w polskiej firmie, która ma kontakty z Niemicami, bądź skorzystają ze swoich umiejętności podczas wyjazdu na jakiś czas do Niemiec.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama lektorem dyktanda z języka niemieckiego Niemiecki Dyplom Językowy - DSD (Deutsches Sprachdiplom) to dyplom językowy Stałej Konferencji Ministrów Kultury, Nauki i Oświaty Landów Niemieckich. Pomyślnie zdany egzamin DSD II umożliwia podjęcie studiów w Niemczech bez konieczności dalszego dokumentowania umiejętności językowych.(PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu