| | |
A | A | A
Czwartek, 25 maja 2017

Czwartoklasiści odwiedzili Pałac Prezydencki

  |   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 107 im. Bronisława Malinowskiego w Warszawie odwiedzili w czwartek Pałac Prezydencki. W Sali Kolumnowej spotkała się z nimi Małżonka Prezydenta.


Agata Kornhauser-Duda chętnie odpowiadała na liczne pytania czwartoklasistów. Rozmawiali na temat pasji czytania i nauki języków obcych oraz korzyściach płynących z tego typu aktywności. Klasa przygotowała krótkie przedstawienie na temat Stanów Zjednoczonych głównie w języku angielskim.


Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama opowiedziała o pomieszczeniu, w którym się spotkali. Sala Kolumnowa jest najbardziej znanym pomieszczeniem w Pałacu Prezydenckim, słynącym szczególnie z okazałego żyrandola.

Zobacz także: Rozśpiewana wizyta w Pałacu Prezydenckim
W największym pomieszczeniu siedziby głowy państwa Prezydent RP powołuje rząd, mianuje sędziów, nadaje tytuły naukowe, stopnie generalskie oraz najwyższe odznaczenia i ordery państwowe.

 

W Sali Kolumnowej podpisywane są również ważniejsze dokumenty, umowy i ustawy. W trakcie wizyt zagranicznych wydawane są tam uroczyste obiady na cześć głów państw.

Zobacz także: Lekcja integracji w Pałacu Prezydenckim
Szkoła Podstawowa nr 107 działa od 50 lat. Placówka słynie z organizacji Biegów Przełajowych imienia B. Malinowskiego, w których rokrocznie biorą udział uczniowie szkół podstawowych.

Poleć znajomemu