Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 czerwca 2017

Rozczytana dolnośląska szkoła

  |   Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy Pierwsza Dama promowała czytelnictwo wśród uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy

Pierwsza Dama w ramach promocji czytelnictwa odwiedziła w poniedziałek uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy. Uczniowie klas IV-VI biorą aktywny udział w programie rozwoju czytelnictwa „Z książką przez życie” koordynowanym przez nauczycielki języka polskiego.

 

W ramach akcji, której mottem jest cytat z Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”, młodzież szkolna czyta na głos lektury młodszym uczniom, realizuje przedstawienia na podstawie przeczytanych książek oraz bierze udział w organizowanym w szkole Dniu Języka Ojczystego. Głównym celem tych działań jest uświadamianie uczniom, że czytanie otwiera człowieka na różnorodny świat i ubogaca życie.

 

Zobacz także: Od 10 lat czytają dzieciom Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim Dzieci z klas IV-VI przygotowały bogaty program artystyczny nawiązujący do akcji czytelniczej. Wyrecytowały wiersz Hanny Łochockiej o książce, która jest przyjacielem na całe życie oraz wystawiły przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu" na podstawie utworu Jana Brzechwy oraz zaśpiewały piosenkę o baśni i przedstawiły korzyści z czytania w ramach wykonanego układu tanecznego.

 

Pani Prezydentowa zachęcała do dyskusji o książkach i wymieniania się nimi między sobą. Agata Kornhauser-Duda przeczytała uczniom fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa „Malutka Czarownica” autorstwa Otfrieda Preusslera oraz "Kwiat kalafiora" Małgorzaty Musierowicz.

 

Uczniowie przedstawili również swoje ulubione opowiadania i powieści, jak na przykład „Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zachęca do czytania Pierwsza Dama wzięła udział w projekcie „Elita czyta” Agata Kornhauser-Duda odwiedziła także uczniów w ich salach zajęciowych. Nie zabrakło spotkania z gronem pedagogicznym i reprezentacją lokalnych władz.

 

Do Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica uczęszcza ponad 150 dzieci. Znaczna większość z nich jest dowożona do placówki z okolicznych miejscowości. W szkole realizowany jest szereg programów edukacyjnych i rozwojowych.

Poleć znajomemu