| | |
A | A | A
Czwartek, 8 czerwca 2017

Jak bezpiecznie przejść przez tory

  |   Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Pierwsza Dama podczas lekcji Kolejowe ABC w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

Pierwsza Dama asystowała dzieciom w lekcji bezpieczeństwa w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W lekcji kolejowego ABC wzięli udział uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim. Najmłodsi na swojej codziennej drodze do szkoły mają przejazd kolejowy.


Pani Prezydentowa zwróciła uwagę najmłodszych na to, jak ważne jest bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie się na drodze i obszarze kolejowym.

 

– Jestem głęboko przekonana, że właśnie dzięki edukowaniu, też czasem przestrzeganiu i informowaniu, polepsza się bezpieczeństwo, ale również budowane są wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych, a także pogłębiona jest i poszerzana wiedza na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.


– Życzę wam, by każda podróż prowadziła was bezpiecznie do celu, abyście zawsze szczęśliwie wracali do swoich domów i swoich bliskich, a ponieważ zbliżają się upragnione przez was wakacje, życzę wam, aby wasz wypoczynek był udany, ale przede wszystkim bezpieczny – podsumowała Pierwsza Dama zwracając się do dzieci.


Zobacz także: Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą Podczas multimedialnej lekcji rozmawiano o bezpieczeństwie w ruchu kolejowym, przypominano dlaczego warto nosić odblaski, a także, jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy.

 

Dzieci wspólnie z Pierwszą Damą wyrecytowały wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Na zakończenie odbyła się plenerowa gra edukacyjna oraz pokaz przykładowych działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.


Na dzieci czekała również atrakcja – podróż kolejką wąskotorową, w którą udały się w towarzystwie Pani Prezydentowej.

 

Zobacz także: Kolejowe ABC - o bezpieczeństwie w pobliżu torów "Kampania Kolejowe ABC" to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

 

W ramach akcji, w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie całej Polski prowadzone będą zajęcia edukacyjne poświęcone zasadom bezpieczeństwa oraz wzorcom odpowiedzialnego zachowania podczas korzystania z transportu kolejowego. (PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu