| | |
A | A | A
Wtorek, 13 czerwca 2017

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z polskimi nauczycielami

  |   Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Grono pedagogiczne Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Grono pedagogiczne Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu Wpis Pani Prezydentowej do księgi pamiątkowej Pierwsza Dama z gronem pedagogicznym Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu

Pierwsza Dama podczas wizyty oficjalnej Pary Prezydenckiej w Republice Chorwacji spotkała się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Kulturalnego „Mikołaj Kopernik” z animatorami polonijnego życia kulturalnego oraz kadrą Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu.


Przedstawiciele grona pedagogicznego z dyrektor Izabellą Glavić na czele opowiedzieli Pani Prezydentowej o realiach nauczania polskiej młodzieży w stolicy Chorwacji oraz podejmowanych przez nich licznych inicjatywach mających na celu propagowanie języka polskiego.


Szkoła Polska w Zagrzebiu funkcjonuje od 1992 roku. Początkowo działała przy towarzystwie kulturalnym, a od 2005 roku polskiej placówce. Jest to jedyna polska szkoła funkcjonująca na obszarze Zagrzebia i okolicy. Uczniowie są dowożeni przez rodziców na sobotnie zajęcia z miejscowości odległych ponad 100 km od Zagrzebia. Uczęszcza do niej ponad 50 uczniów. Przy placówce działa również oddział przedszkolny.


Zobacz także: „Polityczna współpraca polsko-chorwacka jest wzorcowa” Spotkanie było również okazją do rozmów o Polakach, którzy przybyli do Chorwacji. Pierwsza fala migracji miała miejsce po I wojnie światowej. Rzeczpospolita Polska oraz Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców nawiązały wtedy stosunki dyplomatyczne oraz rozpoczęło się tworzenie placówek dyplomatycznych i konsularnych. Druga migracja Polaków nastąpiła w latach 60. i 80. XX w. Spowodowane było to wzmożonąj współpracą gospodarczą obu krajów.

Poleć znajomemu