Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Pierwsza Dama wzięła udział w rozdaniu certyfikatów z języka niemieckiego KID 1

  |   Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Uroczystość rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie w udziałem Pierwszej Damy Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start” Pokazowa lekcja języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start”

Pani Prezydentowa wzięła w poniedziałek udział w uroczystości rozdania Austriackich Dyplomów Języka Niemieckiego (ÖSD) na poziomie KID 1 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie.


Do testu na międzynarodowy certyfikat znajomości języka obcego przystąpiło pod koniec marca br. 32 uczniów z klas VI. Wszyscy uczniowie zdali egzamin.


− Jest mi bardzo miło, że mogłam Wam dzisiaj wręczyć dyplomy, które są zwieńczeniem ciężkiej pracy i nauki. Są również Waszym pierwszym poważnym egzaminem, ale przede wszystkim są potwierdzeniem Waszych kompetencji językowych− powiedziała Pierwsza Dama.


– Chciałabym, żebyście pamiętali, że systematyczne rozwijanie umiejętności językowych daje szerokie możliwości rozwoju osobistego. Nauka języka obcego to też kształtowanie postaw tolerancji wobec innych narodów – wobec ich kultury, tradycji – dodała Agata Kornhauser-Duda.


Zwracając się do nauczycieli przypomniała o ich misji. – Wierzę, że młodzi ludzie są pełni zapału i chęci do nauki, ale czasem potrzebują tego, byśmy my, nauczyciele, pokazali im, co ciekawego kryje się w nauce poszczególnych przedmiotów i zarażali ich swoją pasją – podkreśliła Pani Prezydentowa.


Zobacz także: Pierwsze Damy Polski i Niemiec wręczyły dyplomy językowe Młodzież przygotowała krótki film opowiadający o zajęciach z języka niemieckiego w ich szkole, który zaprezentowali Pierwszej Damie i przybyłym gościom.

 

W ramach występów artystycznych wystąpili laureaci i finaliści pozaszkolnych konkursów piosenki w języku niemieckim.


Dopełnieniem uroczystości była pokazowa lekcja językowa. Od 4 lat zajęcia prowadzone są w ramach innowacji pedagogicznej „Niemiecki na start”. Uczniowie mają okazję na praktyczne zastosowanie języka w ramach wyjazdów do Niemiec i Austrii, uczestnicząc w organizowanych konkursach jak „Scrabble po niemiecku”, czy biorąc udział w licznych inicjatywach kulturalnych organizowanych przez niemieckojęzyczne placówki dyplomatyczne w Krakowie.

Poleć znajomemu