Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej

  |   Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Pani Prezydentowej

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie odbyła się Lekcja Bezpieczeństwa zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Uczniowie z klas pierwszych dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w pobliżu drogi.


Zobacz także: Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką Pierwsza Dama wspiera inicjatywy, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo poruszania się dzieci i młodzieży na polskich drogach.

 

W rozmowie z dziećmi podkreśliła m.in. to, że przestrzegając przepisów, dbają nie tylko o swoje bezpieczeństwo, lecz także o bezpieczeństwo innych.


Zobacz także: Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą – Wiem, jak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować wśród Was, moim drodzy, odpowiednie postawy i nawyki dotyczące poruszania się – zwróciła się do dzieci i wyjaśniła, że chodzi nie tylko o piesze poruszanie się najmłodszych, lecz także o ich bezpieczeństwo jako pasażerów i prowadzących pojazdy jak np. rower.


– Zdaję sobie też sprawę, jak często można zapobiec większości nieszczęśliwych wypadków poprzez edukowanie, informowanie i przestrzeganie. Dzięki pokazywaniu różnych zagrożeń, które mogą wystąpić w różnych sytuacjach drogowych, można przygotować was, moi drodzy, do samodzielnego, bezpiecznego, kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.


Podczas prezentacji Pierwszej Damie towarzyszył Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. Urząd, którym kieruje, zorganizował lekcję, by przed wakacjami przypomnieć o najważniejszych odpowiedzialnego zasadach zachowania na drodze. W drugiej, praktycznej części dzieci wykorzystały nabytą wiedzę w praktyce spacerując wspólnie z dorosłymi po specjalnie zbudowanym na tę okazję Miasteczku Ruchu Drogowego.


Zobacz także: Jak bezpiecznie przejść przez tory Na zakończenie najmłodsi uczestnicy lekcji otrzymali z rąk Agaty Kornhauser-Dudy i Alvina Gajadhura zestawy odblasków, które noszone za co dzień poprawiają widoczność dzieci na drogach.

Maskotką wydarzenia, symbolicznie biorącą udział w lekcji, był krokodyl Tirek. (PAP/inf. własna)

Poleć znajomemu