| | |
A | A | A
Czwartek, 22 czerwca 2017

Pierwsza Dama gościła Katolicką Szkołę pod Żaglami

  |   Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami Spotkanie z uczestnikami rejsu Katolickiej Szkoły pod Żaglami

Pani Prezydentowa spotkała się w czwartek z grupą młodzieży uczestniczącej w Katolickiej Szkoły pod Żaglami „Wolontariusze na żaglowiec”. Dla młodych ludzi była to okazja do wzajemnej wymiany poglądów na temat wartości i idei jakie w obecnych czasach pozwalają rozwijać się młodzieży.


Młodzi żeglarze, którzy zakwalifikowali się do załogi musieli zrealizować ponad 100 godzin pracy wolontariackiej i przejść testy sprawnościowe. 36 najaktywniejszych w 2016 roku wolontariuszy wypłynęło w maju br. żaglowcem STS Pogoria z Nicei i opłynęło w miesiąc Europę. Z racji tego, że rejs odbywał się w trakcie roku szkolnego, członkami załogi byli również nauczyciele i na statku odbywały się lekcje.


Organizatorzy i uczestnicy rejsu opowiedzieli w Pałacu Prezydenckim o swoim niecodziennym doświadczeniu i zaprezentowali Pani Prezydentowej zdjęcia i krótki film podsumowujący wyprawę.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Wypłyń na Głębię przedstawili również swoje dalsze plany – chcą zorganizować rejs i dopłynąć do Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się tam w styczniu 2019 roku.


Katolicka Szkoła pod Żaglami jest projektem Stowarzyszenia Wypłyń na Głębię skierowanym do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym. Głównym założeniem jest inspirowanie młodego pokolenia do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Młodzież poprzez pracę wolontaryjną wspiera lokalną społeczność powiatu piaseczyńskiego.

Poleć znajomemu