| | |
A | A | A
Sobota, 2 września 2017

Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka

  |   Pani Prezydentowa odwiedziła w sobotę Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, gdzie odbywał się V Piknik Wcześniaka Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej” Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka

Pani Prezydentowa odwiedziła w sobotę Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej, gdzie odbywał się V Piknik Wcześniaka. Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w warsztatach „Wymiana dobrych praktyk na Karowej”. Personel medyczny zajmujący się noworodkami oraz studenci medycyny mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz opowiedzenia o specyfice swojej pracy i towarzyszących jej emocjach. Pierwsza Dama pytała specjalistów z dziedziny neonatologii o ich komunikację z rodzicami pacjentów.


Prof. Maria Borszewska-Kornacka przybliżyła Pierwszej Damie najbliższe plany Koalicji dla Wcześniaka. Powołana pięć lat temu platforma edukacyjna zrzesza wiele organizacji pozarządowych, których celem jest uświadomienie społeczeństwu  medycznych  i społecznych problemów związanych z przedwczesnym urodzeniem dziecka.


Pierwsza Dama odwiedziła również namioty tematyczne przygotowane dla uczestników pikniku na Skwerze Radiowej Rodziny Matysiaków. Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przygotował dla dzieci atrakcję w postaci Szpitala Małego Doktora. Najmłodsi mogli zdiagnozować i wyleczyć chorą Zieloną Żabę, Długouchego Pieska czy Okrągłą Misię. W namiotach merytorycznych matki zasięgały porad specjalistów odnośnie szczepień i laktacji. Pani Prezydentowa odwiedziła również namiot Koalicji dla Wcześniaka, w którym przeprowadzano Wielki Quiz wiedzy o Polsce, jak również wernisaż prac plastycznych.


Na zakończenie wizyty Agata Kornhauser-Duda otrzymała pierwszy egzemplarz książki „Dlaczego mój brat jest wcześniakiem”. Publikacja przeznaczona dla rodzin dzieci urodzonych przedwcześnie miała swoją premierę podczas sobotniego pikniku.


Zobacz także: Światowy Dzień Wcześniaka w Pałacu Prezydenckim V Piknik Wcześniaka na Karowej odbywał się w tym roku pod hasłem „Aktywnie przez świat”. Wydarzenie przeznaczone było głównie dla rodzin dzieci urodzonych przedwcześnie i długo leczonych w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka i Patologii Noworodka Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz szpitalach województwa mazowieckiego.

Poleć znajomemu