przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 18 września 2017

Pierwsza Dama gościła polską i niemiecką młodzież

  |   Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą W ramach międzynarodowego partnerstwa uczniowie realizowali projekt „Partie polityczne w EU − ich rola i znaczenie” Pierwsza Dama na spotkaniu z polską i niemiecką młodzieżą Pierwsza Dama na spotkaniu z polską i niemiecką młodzieżą oraz ich opiekunami Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą Uczniowie niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego na spotkaniu z Pierwszą Damą

Agata Kornhauser-Duda gościła w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim grupę uczniów z niemieckiego Gimnazjum im. Wilhelma Hittorfa w Münster oraz warszawskiego dwujęzycznego XLIX Liceum Ogólnokształcącego im. Johanna Wolfganga Goethego.


Młodzież zakończyła zwiedzanie siedziby głowy państwa w Sali Obrazowej, gdzie spotkała się z nimi Pierwsza Dama. Niemieccy uczniowie zostali poproszeni o przedstawienie swojej szkoły. Pani Prezydentowa zwróciła się do uczniów w języku niemieckim i opowiedziała o swoim wieloletnim doświadczeniu w zawodzie nauczyciela języka niemieckiego oraz o współorganizowanych przez nią wymianach międzynarodowych w krakowskim liceum. Rozmowy były kontynuowane w Ogrodzie Zimowym.


Zobacz także: Poezja w tłumaczeniu Karla Dedeciusa w warszawskim liceum Szkoły średnie z Warszawy i Münster współpracują ze sobą od trzech lat. W ramach międzynarodowego partnerstwa organizowane są wymiany. Uczniowie w tym roku realizują projekt z wiedzy o społeczeństwie „Partie polityczne w EU − ich rola i znaczenie”. Polska młodzież odwiedziła Niemcy w czerwcu br., a uczniowie z westfalskiej placówki przyjechali z rewizytą do Warszawy. Oprócz pracy nad projektem i wizyty w polskim parlamencie, uczniowie zwiedzili stolicę i uczestniczyli w jej życiu kulturalnym.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.