| | |
A | A | A
Wtorek, 19 września 2017

Pierwsza Dama rozmawiała o postępach w leczeniu pacjentów w śpiączce

Pierwsza Dama objęła patronatem honorowym Międzynarodową Konferencję Naukową, która odbędzie się w Warszawie.

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w środę z Ewą Błaszczyk, Prezes Fundacji „Akogo?” oraz  Tomaszem Jastrzębskim, koordynatorem Fundacji ds. medycznych.

 

Było to już kolejne spotkanie z przedstawicielami Fundacji, którą Pani Prezydentowa wspiera od dwóch lat. W tym roku Honorowym Patronatem Pierwszej Damy została objęta Międzynarodowa Konferencja Naukowa dotycząca światowych osiągnięć w pracach nad wykorzystaniem komórek macierzystych w leczeniu pacjentów, która odbędzie się w grudniu br. w Warszawie.

 

W czasie wizyty Ewa Błaszczyk opowiedziała Małżonce Prezydenta RP o 15 latach działalności „Akogo?”, o otwartych klinikach dla dzieci i dorosłych a także o realizowanych w tych placówkach nowatorskich programach leczenia pacjentów w śpiączce. Rozmowa dotyczyła również najbliższych planów Fundacji.


Zobacz także: Wybudzeni z wizytą w Pałacu Prezydenckim Fundacja „Akogo?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojciecha Drozdowicza . Fundacja jest polską organizacją pozarządową, od 15 lat zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce.

Poleć znajomemu