przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 29 września 2017

Pierwsza Dama z okazji 15-lecia ITD: Dzięki Wam podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego

  |   Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem Agata Kornhauser-Duda objęła jubileusz 15-lecia Inspekcji Transportu Drogowego honorowym patronatem

- To dzięki Państwa działaniom sukcesywnie podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – mówiła Pierwsza Dama podczas obchodów 15-lecia działalności Inspekcji Transportu Drogowego. Podkreśliła, że jest pełna uznania dla osiągnięć ITD, której aktywność nazwała misją.

 

Zobacz także: O bezpieczeństwie dzieci na drogach Agata Kornhauser-Duda, która objęła jubileusz 15-lecia ITD honorowym patronatem, nazwała działalność Inspekcji „misją”, polegającą na nieustannym dbaniu o poprawę bezpieczeństwa i kontroli w transporcie drogowym. - To dzięki Państwa wytrwałym działaniom sukcesywnie podnosi się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a skuteczność prowadzonych kontroli pojazdów jest coraz większa. Dlatego jestem pełna uznania dla Państwa osiągnięć i dotychczasowej rzetelnej pracy – przyznała Pierwsza Dama.

 

Podczas uroczystych obchodów, które odbyły się w gmachu Biblioteki Narodowej, Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na efektywność działalności edukacyjnej prowadzonej przez Inspekcję Transportu Drogowego. O czym – jak przyznała – sama mogła się przekonać, uczestnicząc w lekcjach o bezpieczeństwie dla dzieci.

 

Zobacz także: Przedwakacyjna Lekcja Bezpieczeństwa w Krakowie z udziałem Pani Prezydentowej Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą - Miałam wtedy możliwość, a zarazem przyjemność wziąć udział w zajęciach w miasteczku bezpieczeństwa, w którym uczniowie poznawali zasady odpowiedniego poruszania się i zachowania na drodze – mówiła Małżonka Prezydenta wspominając wizyty w Łowiczu i Krakowie.

 

Pierwsza Dama przekonywała, że wyjaśnianie najmłodszym przepisów ruchu drogowego, pomaga im dobrze zapamiętać reguły panujące na drodze i w transporcie, wpływając na wypracowanie właściwych odruchów, które pozostają na całe życie. 

 

Dziękując wszystkim pracownikom Inspekcji za zaangażowanie oraz „wymagającą i odpowiedzialną” pracę, życzyła „kolejnych lat owocnego promowania tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa.  - Wszyscy chcemy bowiem, by na polskich drogach liczba wypadków i poszkodowanych zmniejszała się – zaznaczyła Pierwsza Dama.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.