Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 października 2017

Spotkanie Pierwszej Damy z Przewodniczącą SHOM

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z Przewodniczącą SHOM Spotkanie Pierwszej Damy z Przewodniczącą SHOM Spotkanie Pierwszej Damy z Przewodniczącą SHOM

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z Prezes Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM Kaori Matsutomi, Małżonką Ambasadora Japonii w Polsce.

 

Pierwsza Dama z radością po raz trzeci przyjęła zaproszenie do objęcia honorowym patronatem Charytatywnego Bazaru organizowanego przez SHOM.  Środki zebrane podczas bożonarodzeniowego kiermaszu, który w tym roku odbędzie już po raz dziesiąty, zasilą polskie organizacje humanitarne. Zobacz także: Kiermasz świąteczny Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych

 

Prezes Stowarzyszenia opowiedziała Pierwszej Damie o wyzwaniach i celach stojących przed organizacją. Panie podzieliły się swoimi doświadczeniami ze współpracy z instytucjami charytatywnymi. Małżonka Prezydenta RP mówiła o znaczeniu inicjatyw wspierających osoby  niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież pochodzące z ubogich rodzin.

 

Kaori Matsutomi zwróciła uwagę na coraz większe zainteresowanie Japończyków Polską jako celem podróży. Pierwsza Dama zaś zaakcentowała rosnącą ciekawość kultury i języka Japonii w naszym kraju. (KS)

Poleć znajomemu