Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 października 2017

Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek

  |   Agata Kornhauser-Duda podczas gali z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności - mówiła Agata Kornhauser-Duda w czasie gali w Filharmonii Częstochowskiej Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Agata Kornhauser-Duda podczas gali z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności - mówiła Agata Kornhauser-Duda w czasie gali w Filharmonii Częstochowskiej Gala z okazji Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z przedstawicielkami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w obchodach Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Gala odbyła się w ramach 20. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę.

 

Podczas  uroczystego wieczoru w Filharmonii Częstochowskiej specjalnymi Bursztynowymi  Łukami Amazonek i statuetkami „Serce za Serce” uhonorowani zostali przyjaciele Amazonek – ludzie, którzy od wielu lat wspierają działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama do Amazonek: Wasza postawa imponuje Pierwsza Dama, która już rok temu została wyróżniona Bursztynowym Łukiem, zwracając się do Częstochowskich Amazonek powiedziała: „Pragnę złożyć moje najserdeczniejsze życzenia powodzenia całemu ruchowi Amazonek, ale szczególne słowa uznania i gorące gratulacje kieruję dzisiaj do Amazonek z Częstochowy, które obchodzą właśnie jubileusz 20-lecia istnienia. Życzę Paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności, a także szczęścia i miłości w życiu. Bez miłości nie potrafimy przecież pomagać i współczuć w cierpieniu innym”.

 

W ramach zaangażowania w sprawy chorych kobiet Agata Kornhauser-Duda  została w tym roku Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce. Objęła również patronatem honorowym kampanię społeczną „Wykorzystaj czas na życie” – inicjatywę skierowaną do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

 

 

 

Pierwsza Dama, która kilkukrotnie już gościła Amazonki w Pałacu Prezydenckim, a także towarzyszyła im podczas ubiegłorocznej pielgrzymki na Jasną Górę zawsze podkreśla jak bardzo docenia siłę Ruchu Amazonek. 

 

- Tworzą Panie prawdziwą wspólnotę, która daje sobie nawzajem wsparcie, ale też bezcenną otuchę i nadzieję. Bycie częścią tego szczególnego środowiska, działanie razem, by przezwyciężać chorobę, zbliża już na całe życie i daje ogromną siłę. To, co wzbudza mój największy podziw i uznanie to fakt, że Pań trudne przecież doświadczenia nie odizolowały was od innych, a stały się motorem do działania na rzecz kobiet - mówiła Małżonka Prezydenta RP.

 

Na zakończenie Agata Kornhauser-Duda zapewniła zebrane kobiety o swoim dalszym wsparciu dla ich aktywnych działań na rzecz profilaktyki i leczenia raka piersi. - Jeśli uda nam się razem zachęcić coraz więcej osób do angażowania się w sprawy tych kobiet, pomożemy im stawić czoła wyzwaniom i problemom, które przynosi choroba. Jestem pewna, że wspólnie osiągniemy więcej - podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał wybrane specjalnie dla nich piosenki o miłości i radości życia.

Poleć znajomemu