Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 10 października 2017

Małżonka Prezydenta RP na Niewidzialnej Wystawie

  |   Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii

Na kilka dni przed obchodzonym 15 października  Międzynarodowym Dniem Białej Laski Agata Kornhauser-Duda odwiedziła „Niewidzialną Wystawę” w warszawskim Millenium Plaza.

 

Pierwsza część ekspozycji pokazuje przedmioty codziennego użytku osób niewidzących i niedowidzących oraz zaznajamia z alfabetem Braille’a. Druga, niewidzialna część jest wyjątkowym, interaktywnym sposobem na pokazanie jak odbierają świat osoby z dysfunkcją wzroku. W absolutnej ciemności Pierwsza Dama, kierowana przez niewidomych opiekunów, uczyła się jak radzić sobie w codziennych sytuacjach wyłącznie za pomocą zmysłu dotyku, słuchu i węchu.

 

Zobacz także: Wyjątkowi zawodnicy tenisa ziemnego na spotkaniu z Pierwszą Damą Małżonka Prezydenta mogła doświadczyć jak odnaleźć się na ruchliwych ulicach miasta, jak przygotować kawę i czy kolory naprawdę można poczuć. Dla Pani Prezydentowej była to także okazja do ponownego spotkania z niektórymi zawodnikami Tennis Blind Polska, których poznała w lipcu tego roku w Pałacu Prezydenckim, a którzy na wystawie pełnią rolę przewodników.

 

Udział w przedsięwzięciu był nadzwyczajnym przeżyciem i niezwykłą lekcją wrażliwości i empatii. Pracownicy „Niewidzialnej Wystawy” zrelacjonowali Małżonce Prezydenta RP zabawne historie zaczerpnięte z własnych doświadczeń, jak i opowiedzieli o trudnościach i barierach, z którymi borykają się na co dzień. Agata Kornhauser-Duda wyraziła wdzięczność całemu zespołowi za ciepłą atmosferę oraz za kierowanie uwagi społecznej na problemy i potrzeby osób ociemniałych, za życzliwe wsparcie i pomoc.

 

Zobacz także: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017 „Wystawa matka” działa na Węgrzech już od przeszło 10 lat. W Polsce „Niewidzialną wystawę” można oglądać od grudnia 2011 roku. Zaproszenie do udziału w tym niecodziennym projekcie Pierwsza Dama otrzymała od dyrektor wystawy Małgorzaty Szumowskiej, tegorocznej  laureatki konkursu „Lodołamacze” adresowanego do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Konkursowi już po raz trzeci patronowała Małżonka  Prezydenta RP.

(KS)

 

Poleć znajomemu