Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 13 października 2017

Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Pierwszej Damy Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim grupę podopiecznych i opiekunów Centrum Rehabilitacji Opieki i Edukacji TPD Helenów Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim grupę podopiecznych i opiekunów Centrum Rehabilitacji Opieki i Edukacji TPD Helenów Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim grupę podopiecznych i opiekunów Centrum Rehabilitacji Opieki i Edukacji TPD Helenów Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim grupę podopiecznych i opiekunów Centrum Rehabilitacji Opieki i Edukacji TPD Helenów Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Małżonki Prezydenta RP Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Małżonki Prezydenta RP Podopieczni TPD Helenów z wizytą u Małżonki Prezydenta RP

W 2016 roku Małżonka Prezydenta RP wzięła udział w uroczystym otwarciu nowoczesnej sali do rehabilitacji w helenowskim rehabilitacyjnym zakładzie opieki zdrowotnej. Dziś Agata Kornhauser-Duda gościła w Pałacu Prezydenckim grupę podopiecznych i opiekunów Centrum Rehabilitacji Opieki i Edukacji TPD Helenów. Zobacz także: Pierwsza Dama w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”

 

Pani Prezydentowa opowiedziała o wymogach protokołu dyplomatycznego oraz o przebiegu niedawnej wizyty Prezydenta Republiki Bułgarii w Polsce.

 

Przedstawiciele Klubu Absolwenta pochwalili się Pierwszej Damie swoimi dokonaniami oraz planami na kolejne lata. Wychowawcy zwrócili uwagę na znaczenie przysposabiania osób niepełnosprawnych do samodzielnego życia. Podopieczni ośrodka wręczyli Agacie Kornhauser-Dudzie, wieloletniej nauczycielce języka niemieckiego, kwiaty z okazji jutrzejszego Święta Edukacji Narodowej.

 

 

Ośrodek wywodzi się z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci powołanego w 1919 roku i realizuje zadania w zakresie kompleksowego wsparcia, edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnym wieku. Zespół placówek oświatowo-wychowawczych i opiekuńczych dba o ponad 180 uczniów w różnym wieku. Od wielu lat specjalizuje się w wieloprofilowej rehabilitacji dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, we wsparciu wychowanków w rozwoju oraz usamodzielnianiu i integracji ze środowiskiem. (KS)

Poleć znajomemu