Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 19 października 2017

Święto szkół herbertowskich z udziałem Pierwszej Damy

  |   Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości

XIX Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół oraz XX-lecie istnienia XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta stały się okazją do udziału w uroczystościach Agaty Kornhauser-Dudy.  

 

Zobacz także: Laureaci konkursu historycznego z wizytą u Pary Prezydenckiej Klub Herbertowskich Szkół jest stowarzyszeniem zrzeszającym szkoły noszące imię Zbigniewa Herberta w Polsce i na świecie oraz integrującym społeczności szkolne wokół twórczości patrona.

 

- Moim zdaniem jest to znakomity przejaw doceniania twórczości Herberta, twórczości która skłania do refleksji nad znaczeniem w życiu takich idei jak dobro, prawda i honor. Poezja Zbigniewa Herberta, poezja wymagająca, odwołuje się do konkretnych dylematów współczesnego człowieka i niesie niezmiernie ważne, wręcz fundamentalne przesłanie o bardzo głębokim wymiarze moralnym. Dlatego warto sięgać po twórczość Herberta i warto szukać w niej kluczy do rozumienia naszej rzeczywistości – powiedziała Pierwsza Dama.

 

Małżonka Prezydenta wysłuchała wspomnień o Zbigniewie Herbercie oraz fragmentów jego twórczości, którą Klub upamiętnia aktywizując młodzież do działalności kulturalnej i artystycznej.

 

Podsumowaniem uroczystości był spektakl teatru szkolnego przygotowany przez uczniów XCIX Liceum Ogólnokształcącego. Tej społeczności, świętującej swój jubileusz, Pierwsza Dama pogratulowała renomy szkoły łączącej nowoczesną realizację programów nauczania z najlepszymi tradycjami i wartościami humanistycznymi wybrzmiewającymi w twórczości patrona szkoły.

 

Nawiązując do jednego ze szkiców Herberta z tomu „Martwa natura z wędzidłem” Pani Prezydentowa mówiła, żeby dotrzeć do celu trzeba najpierw dobrze określić swoje dążenia, a następnie kierować się użytecznymi drogowskazami. – Dlatego chciałabym, przede wszystkim uczniom, życzyć tego, byście na swojej drodze zawsze znajdowali godne zaufania mapy, tak by w każdej sytuacji pomagały Wam w obieraniu właściwych kierunków – zakończyła Pierwsza Dama. (KS)

Poleć znajomemu