Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 października 2017

Wizyta Małżonki Prezydenta w Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach

  |   Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata" Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata"

- Życzę Państwu jeszcze wielu sił na kolejne lata działalności, gdyż zawsze ktoś czeka i będzie czekał na wsparcie - powiedziała Małżonka Prezydenta RP podczas uroczystości otwarcia konferencji naukowej z okazji Jubileuszu XX-lecia Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach.

Pierwsza Dama, która wcześniej spotkała się z pracownikami oraz pacjentami puławskiej placówki paliatywnej, podkreśliła, że jej wizyta była przejmującym przeżyciem o podwójnym wymiarze.

 

- Z jednej strony człowiek bardzo namacalnie styka się z ludzkim cierpieniem i uświadamia sobie nieuchronną przemijalność - powiedziała. - Z drugiej strony, jest to bardzo budujące doświadczenie, ponieważ spotyka na swojej drodze wyjątkowych ludzi, którzy w atmosferze niezwykłej życzliwości udzielają wsparcia nie tylko swoim podopiecznym, ale także ich bliskim w tym bardzo trudnym dla nich czasie - zauważyła Agata Kornhauser-Duda.

 


Małżonka Prezydenta, zwracając się do pracowników i wolontariuszy hospicjum, którego jubileusz objęła honorowym patronatem, podziękowała za "dar posługi  i pomoc w godnym odchodzeniu ze świata".

 

Pierwsza Dama wyraziła głębokie przekonanie, że "miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do bliźnich, zwłaszcza tych słabszych, pokrzywdzonych, cierpiących, a także to, ile jesteśmy w stanie im dać, ile poświęcić". - I właśnie Państwo oddają cząstkę siebie bliźniemu, który bardzo boleśnie doświadcza nieuleczalności choroby - podkreśliła.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła się do lekarzy z całej Polski, którzy zajmują się opieką paliatywną i onkologiczną zaznaczając, że tworzą wspólnotę ludzi dobrej woli, przywracają wiarę w sens życia, pomimo codziennej styczności z przemijaniem i sprawami ostatecznymi. (KS)

 

Poleć znajomemu