| | |
A | A | A
Środa, 8 listopada 2017

Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na spotkaniu z Pierwszą Damą

  |   Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą Podopieczni i wolontariusze Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie na spotkaniu z Pierwszą Damą

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z przedstawicielami Koła na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie. Podopieczni koła bardzo chętnie opowiadali o kursach i warsztatach terapii zajęciowej, będących dla nich ważnym elementem edukacyjnym. Podzieli się z Pierwszą Damą wrażeniami z zajęć plastycznych, podczas których już przygotowują ozdoby z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wspominali też swoje ubiegłe wakacje i zdradzili plany na kolejne.

 

Jak przyznali sami niepełnosprawni i ich opiekunowie, jakość relacji społecznych ma bezpośredni wpływ na codzienne samopoczucie i funkcjonowanie osób z dysfunkcjami. Dlatego też duże znaczenie dla podopiecznych mają organizowane przez koło spotkania integracyjne, wycieczki i letni wypoczynek, będące często jedyną okazją do wyjazdu poza miejsca zamieszkania.

 

Tarczynianie mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki i usłyszeć od Pierwszej Damy o  najważniejszych wydarzeniach z udziałem Pary Prezydenckiej. Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę gości na obrazy, które można podziwiać na ścianach sal Pałacu Prezydenckiego. Dzieła m.in. Włodzimierza Tetmajera, Stanisława Czajkowskiego i Jacka Malczewskiego pochodzą z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie i składają się na ekspozycję pt. „Rodzime zwyczaje i obrzędy w sztuce polskiej XIX i XX wieku”.

 

Koło na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tarczynie powstało w listopadzie 1993 r. z zamiarem niesienia ukierunkowanej pomocy osobom niepełnosprawnym z terenu gminy Tarczyn. Celem koła było i jest stworzenie tym osobom możliwości rozwoju i integracji ze społeczeństwem oraz zapewnienie im aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym. Organizacja jest inicjatywą działającą dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodzin osób niepełnosprawnych oraz ich przyjaciół.

 

 

Poleć znajomemu