Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 listopada 2017

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy

  |   Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy

- Zdrowie i życie naszych dzieci oraz ich prawidłowy rozwój są wartościami, które zawsze trzeba wspierać - powiedziała Pierwsza Dama do uczestników obchodów Światowego Dnia Wcześniaka w Toruniu. - Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj w ten symboliczny sposób, a także przez podświetlenie na fioletowo Pałacu Prezydenckiego, możemy wspólnie uhonorować najmłodszych obywateli naszego kraju - dodała.

 

Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że 17 listopada jest bardzo ważną datą w jej kalendarzu. Dlatego już po raz trzeci zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które w tym roku rozpoczęła od wizyty w toruńskim Szpitalu Wielospecjalistycznym, gdzie odwiedziła wcześniaki przebywające na Oddziale Noworodków i Intensywnej Terapii Neonatologicznej. Następnie wzięła udział w uroczystym spotkaniu ze starszymi podopiecznymi placówki, ich rodzicami oraz personelem medycznym. Pierwsza Dama przyznała, że wszystkie spotkania i rozmowy, w których uczestniczyła przez dwa lata pokazały, że nastąpił olbrzymi postęp w ratowaniu życia dzieci urodzonych przedwcześnie. - Dzięki temu, że rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami wiem, jak trudne chwile przechodzą i z jakimi problemami się borykają. Na szczęście, tak jak tutaj w Toruniu, mają wsparcie ze strony wspaniałych specjalistów - zauważyła Małżonka Prezydenta RP. - Chciałabym bardzo serdecznie podziękować Państwu za pełną poświęcenia pracę. Za profesjonalizm i szczególną wrażliwość - powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do lekarzy, pielęgniarek, pracowników i wolontariuszy oddziału. - Dzięki empatii i niezwykłemu oddaniu dają Państwo rodzicom to, co najcenniejsze - nadzieję i wiarę, że uda się uratować nowonarodzone życie. Państwa codzienna determinacja i zaangażowanie budzą mój wielki szacunek - zaakcentowała Małżonka Prezydenta RP.

 

Podczas wizyty w Szpitalu Wielospecjalistycznym Pierwsza Dama odwiedziła także Bank Mleka Kobiecego umożliwiający żywienie najbardziej potrzebujących noworodków. - Wszyscy dobrze wiemy, a wszelkie badania to potwierdzają, że kobiece mleko jest najlepszym pokarmem dla dzieci, w szczególności dla dzieci urodzonych przed terminem. Potrzebują one nie tylko substancji odżywczych, ale również przyczyniających się do prawidłowego rozwoju i działających jako naturalne leki - powiedziała Pierwsza Dama. Skierowała także wyrazy wdzięczności do obecnych na uroczystości dawczyń mleka. - Jest to niezwykły gest solidarności kobiet, za który bardzo serdecznie dziękuję. Jestem pełna uznania dla tej altruistycznej postawy - podsumowała Agata Kornhauser-Duda. 

 

Na zakończenie obchodów Małżonka Prezydenta RP odwiedziła Szpital Specjalistyczny dla Dzieci i Dorosłych, gdzie złożyła wizytę na Oddziale Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. W strefie rodzica, umożliwiającej opiekunom całodobowy pobyt w szpitalu, Pierwsza Dama wspólnie z podopiecznymi placówki i wolontariuszami klaunami, wykonała wycinankę z papieru. (KS)

 

Poleć znajomemu