Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 grudnia 2017

Pierwsza Dama oprowadziła po Pałacu Prezydenckim dzieci i młodzież z domów dziecka

  |   Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka, którzy zwiedzali Pałac Prezydencki

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka z województwa łódzkiego. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała gościom o pomieszczeniach, w których pracuje pełniąc rolę Pierwszej Damy. 

 

Nie wszyscy wiedzą, że Pałac Prezydencki jest nie tylko siedzibą głowy państwa, ale też miejscem promującym kulturę i sztukę. Rodzime Zwyczaje i Obrzędy w Sztuce Polskiej XIX i XX wieku to ekspozycja przygotowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Małżonka Prezydenta pokazała gościom Salę Obrazową, w której zgromadzone są płótna ilustrujące najważniejsze i najbardziej uroczyście obchodzone przez Polaków święta - Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.  Odwiedzający obejrzeli także prezydencką bibliotekę. Jest ona jednym z pomieszczeń należących do dyspozycji Prezydenta RP.

 

Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama zabrała swoich gości do Ogrodu Zimowego, gdzie złożyła dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom najlepsze życzenia świąteczne oraz noworoczne. Agata Kornhauser-Duda zachęcała jednocześnie młodych ludzi do włączenia się w obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypadającego na 2018 rok. (KS)

Poleć znajomemu