| | |
A | A | A
Wtorek, 16 stycznia 2018

Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu

  |   Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Historyczna placówka, w której powstał pierwszy w Polsce Odział Patologii Ciąży, wszechstronnie zajmuje się leczeniem kobiet oraz dzieci. Pierwsza Dama rozmawiała z pacjentkami kilku oddziałów poznając ich historie. Dużym przeżyciem dla Małżonki Prezydenta były spotkania z noworodkami, którym życzyła wiele siły i zdrowia. Pierwsza Dama już w ubiegłym roku, podczas V Pikniku Wcześniaka, miała okazję poznać personel medyczny oraz maluchy, które przyszły na świat przy ulicy Karowej.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama na V Pikniku Wcześniaka Małżonka Prezydenta zwiedziła mieszczący się w nowym skrzydle ośrodka Oddział Położniczy, a także Odział Patologii Ciąży, gdzie znajduje się centralny monitoring KTG umożliwiający kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Klinika, jako jeden z kilkunastu ośrodków w Polsce, jest wyspecjalizowana w opiece nad pacjentkami chorymi na cukrzycę w ciąży. Zapewnia  młodym rodzicom nie tylko opiekę, ale wiedzę i umiejętności postępowania z wcześniakiem po opuszczeniu szpitala. Następnie Pierwsza Dama obejrzała Odział Neonatologii i Patologii Noworodka posiadający nowoczesny sprzęt do intensywnej terapii noworodka z ekstremalnie niską masą ciała.

 

Zobacz także: O zdrowiu najmłodszych pacjentów Szpital pełni także rolę ośrodka dydaktycznego dla studentów medycyny i pielęgniarstwa oraz lekarzy specjalistów w zakresie neonatologii, pediatrii i położnictwa. Placówka w 2016 roku zakończyła rewitalizację, zyskując nie tylko skrzydło mieszczące nowoczesne odziały, ale także salę nadzoru poznieczuleniowego, w której przebywają pacjentki po opuszczeniu sali operacyjnej. Placówka posiada również Klinikę Endokrynologii Ginekologicznej i zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń hormonalnych u kobiet w różnych fazach ich życia. Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama wzięła udział w spotkaniu z dyrekcją i personelem szpitala, gdzie rozmawiano m.in. o prowadzonych badaniach naukowych oraz Poradniach Specjalistycznych Polikliniki. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu