Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 18 stycznia 2018

Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy

  |   Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy Wsparcie dla syryjskich rodzin tematem spotkania Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda spotkała się we czwartek z ks. Marcinem Iżyckim, dyrektorem Caritas Polska. Tematem rozmowy była działalność organizacji w Polsce i na świecie, w szczególności wsparcie udzielane ofiarom konfliktu w Syrii.

 

Caritas Polska, dzięki ogromnej hojności Polaków, udziela regularnej pomocy niemal dziesięciu tysiącom syryjskich rodzin. Dla wielu z nich stanowi to jedyną formę przetrwania. Aleppo jest tylko jednym z miast, w którym setki dzieci żyją na zbombardowanych ulicach. Organizacja stara się jak największej ich liczbie zapewnić dostęp do podstawowych dóbr, takich jak wyżywienie, ubrania, opieka medyczna, ogrzewane świetlice czy sale szkolne.

 

Caritas Polska jest inicjatorem wielu działań o zasięgu międzynarodowym organizowanych we współpracy z innymi krajami.

 

Ks. Iżycki przybliżył Pierwszej Damie projekty skierowane do potrzebujących Polaków, które są obecnie prowadzone oraz przedsięwzięcia planowane. Pierwsza Dama, która często spotyka się z młodymi ludźmi podczas wizyt w szkołach w całym kraju, zwróciła uwagę na rosnące zainteresowanie wolontariatem wśród młodzieży. Rozmawiano też o różnorodnych formach dobroczynności oraz korzyściach wynikających z łączenia wolontariatu z nabywaniem kompetencji przydatnych na rynku pracy.

 

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli także ks. Marcin Schmidt, sekretarz Caritas Polska oraz Zdzisław Sokal, doradca Prezydenta RP. (KS)

 

 

Poleć znajomemu