Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 stycznia 2018

Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" w Pałacu Prezydenckim

  |   Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Szlakiem Tęczy". Do grona podopiecznych i opiekunów dołączyli wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Nadarzynie.

 

Młodzież rozmawiała z Pierwszą Damą o idei wolontariatu, poczuciu misji oraz radości płynącej ze wspierania innych. Licealiści tłumaczyli, że działalność charytatywna przynosi korzyści obu stronom. Młodzi ludzie zdobywają kompetencje psychospołeczne i zawodowe, uczą się organizacji czasu i wyznaczania priorytetów. Stowarzyszenie przywiązuje dużą wagę nie tylko do leczenia i rehabilitacji, ale również do przystosowywania osób z niepełnosprawnościami do życia w społeczeństwie. Wolontariusze wspierają fundację w wielu projektach od warsztatów terapii zajęciowej, po biegi charytatywne, czy organizację letniego wypoczynku dla podopiecznych.

 

Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Stowarzyszeniu „Szlakiem Tęczy” Małżonka Prezydenta opowiedziała swoim gościom o  galerii najpiękniejszych w sztuce polskiej pejzaży, które od wczoraj zdobią wnętrza Pałacu Prezydenckiego. „Polska w pejzażach” to kolejna odsłona prezentacji sztuki polskiej w siedzibie głowy państwa, po raz trzeci przygotowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzieła są przede wszystkim malarską opowieścią o pięknie ważnych regionów: Małopolski, Podhala czy Mazowsza. Obok tradycyjnie rozumianych krajobrazów pojawiają się również ważne w dwudziestoleciu międzywojennym pejzaże przemysłowe i miejskie związane z Łodzią, Śląskiem czy powstającym Centralnym Okręgiem Przemysłowym. (KS)

Poleć znajomemu