Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 stycznia 2018

Uczniowie XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim

Młodzież z XCIX Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie im. Zbigniewa Herberta odwiedziła Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. Uczniowie zadawali Agacie Kornhauser-Dudzie wiele pytań o jej codzienny harmonogram zajęć, tajniki protokołu dyplomatycznego i hobby.

 

- Miałam to szczęście, że wyrosłam wśród książek - przyznała Pierwsza Dama, która często podkreśla swoje zamiłowanie do literatury. Opowiedziała młodzieży o swoich ulubionych postaciach przypomnianych przez Elżbietę Cherezińską, o miłości do twórczości Henryka Sienkiewicza i tajemniczym świecie wykreowanym w powieściach Carlosa Ruiza Zafóna. Mimo spadającego w Polsce czytelnictwa, licealiści bronili literatury wymieniając nazwiska ulubionych pisarzy i poetów, dostrzegając korzyści płynące z czytania książek. Na pytanie jednej z licealistek o czas na pasję w codzienności wypełnionej obowiązkami, Agata Kornhauser-Duda ze śmiechem odparła, że na czytanie zawsze znajduje czas i jest ono dla niej wspaniałą formą odpoczynku.

 

Zobacz także: Święto szkół herbertowskich z udziałem Pierwszej Damy Pierwsza Dama była ciekawa zainteresowań licealistów. W odpowiedzi wykonali oni piosenkę, według własnej aranżacji, do słów wiersza Zbigniewa Herberta „Dwie krople”. Zdradzili też co lubią robić w wolnym czasie oraz jakie marzenia pragną zrealizować po zakończeniu nauki w liceum. Placówka obchodziła niedawno XX-lecie istnienia. W uroczystości jubileuszu uczestniczyła także Małżonka Prezydenta RP.  (KS)

Poleć znajomemu