Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lutego 2018

O prawach zwierząt u Pierwszej Damy

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot” Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot” Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot”

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z redakcją magazynu „Mój Pies i Kot”, który od lat szerzy wiedzę na temat zwierząt oraz ich praw. Panie rozmawiały o świadomości społecznej w zakresie prawidłowego traktowania zwierząt oraz działaniach sprzyjających porzucaniu złych nawyków właścicieli psów.

 

 „Zerwijmy łańcuchy” jest protestem przeciwko trzymaniu czworonogów na łańcuchach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na obowiązki zawarte w przepisach ustawy o ochronie zwierząt, mówiącej m.in. o zakazie trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały, dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. - Chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy - mówią organizatorzy akcji, którzy zwracają uwagę na konieczność edukacji społecznej, także poprzez uczenie empatii i humanitarnych nawyków dzieci i młodzież szkolną. Placówki edukacyjne, korzystając z konspektów lekcji przygotowanych przez organizatorów wydarzenia, włączają się w wypracowywanie standardów opieki nad zwierzętami, ale przede wszystkim uczą młodych ludzi prawidłowych postaw wobec istot zależnych od nas.

 

Jedną z najpopularniejszych internetowych akcji propagujących miłość do zwierząt jest coroczny plebiscyt „Serce dla Zwierząt”. Agata Kornhauser-Duda już dwukrotnie objęła Honorowym Patronatem galę finałową, podczas której wyróżnione zostają osoby, które wykazują się szczególną troską wobec zwierząt i których bezinteresowne działania na ich rzecz stanowią wzór godny naśladowania. W tym roku akcja odbędzie się po raz piętnasty. (KS)

 

 

Poleć znajomemu