Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 4 marca 2018

Małżonka Prezydenta wysłuchała koncertu „Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim”

  |   W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie

W niedzielę w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wysłuchała koncertu dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

 

- Niemal stało się tradycją, że jestem obecna na koncertach Młodych Wirtuozów. W tym roku jest to dla mnie doświadczenie szczególne, tym bardziej że z większością tegorocznych dyplomantów mam dodatkowe lekcje z języka niemieckiego, w związku z tym znam ich bardzo dobrze - powiedziała Pierwsza Dama gratulując młodym wykonawcom występu. - I muszę powiedzieć, że są bardzo skromni, bo wcale nie przyznali się, że są aż tak utalentowani - dodała Agata Kornhauser-Duda.

 

Koncert „Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim” rozpoczął uroczyste obchody 25-lecia istnienia szkoły. Młodzi artyści wykonali utwory znakomitych kompozytorów od wieku XVII do współczesności. W Sali Balowej Zamku Królewskiego wybrzmiały m.in. Koncert D – dur Hob.VIIb:2 Josepha Haydna, Walc Scherzo op. 34 Piotra Czajkowskiego, II Koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina czy Bajkowe opowieści na saksofon i smyczki Krzysztofa Herdzina. Wszystko z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego pod dyrekcją Andrzeja Gębskiego.

 

- Jest to młodzież nie tylko uzdolniona, ale również niezwykle inteligentna, o wyróżniającym się, bardzo dojrzałym podejściu do życia i do przyszłości - mówiła Małżonka Prezydenta dziękując dyrekcji placówki za uwagę, którą szkoła poświęca nie tylko edukacji muzycznej, ale także wychowaniu swoich podopiecznych.

 

Wydarzenie odbyło się we współpracy z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, pod którego opieką co roku jest ponad 500 zdolnych i pracowitych uczniów. W gronie artystów znaleźli się m.in. stypendyści Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W akcji uczestniczą utalentowani muzycy i plastycy. Program Pomocy Wybitnie Zdolnym Agata Kornhauser-Duda wspiera swoim patronatem już trzeci rok. (KS)

Poleć znajomemu