| | |
A | A | A
Czwartek, 12 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Janczowej

  |   Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim Wizyta Agaty Kornhauser-Dudy w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej w województwie małopolskim

Występem zespołu „Janczowioki” została przywitana Pierwsza Dama w Szkole Podstawowej im. św. Kingi w województwie małopolskim. - Bardzo się cieszę, że dziś mogę stać się częścią tak życzliwej społeczności - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, dziękując za zaproszenie do placówki w Janczowej.

 

Małżonka Prezydenta spotkała się z przedszkolakami podczas zajęć o ochronie środowiska. Dzieci opowiedziały Pierwszej Damie o zagrożeniach wynikających z rosnącego zanieczyszczenia planety i konieczności codziennego dbania o ekologię oraz upewniły się, że w Pałacu Prezydenckim również pamięta się o segregacji odpadów. Maluchy wykonały piosenkę w akompaniamencie instrumentów, które powstały z surowców wtórnych.

 

Następnie Pierwsza Dama dołączyła do uczniów klas 1-4, którzy w krótkiej inscenizacji przedstawili legendę o powstaniu państwa polskiego. Pytali też swojego gościa o przywiązanie do Krakowa i lokalnych tradycji. Agata Kornhauser-Duda opowiedziała o trwającym jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, po czym, w trakcie dyskusji panelowej z uczniami najstarszych klas pt. „Za co kocham swoją wieś”, zaakcentowała podziw dla szczególnej wspólnotowości, jaką przejawiają mieszkańcy Janczowej. 

 

Pierwsza Dama zachęcała także młodzież do odwagi w realizowaniu planów. - Macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast - zapewniała. - Namawiam Was do tego, żeby wyrabiać w sobie motywację. Każdy, jeśli tylko chce, może spełnić swoje marzenia - mówiła, zwracając jednocześnie uwagę na wspaniałe warunki, w jakich kształcą się uczniowie miejscowości. - Wasza szkoła nie zamyka się w murach. Jest otwarta na świat, w który z pewnością wejdziecie z odwagą - dodała.

 

Na zakończenie wizyty Pierwsza Dama spotkała się z gronem pedagogicznym oraz rodzicami. (KS)

 

Poleć znajomemu