Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z młodzieżą z Żyrardowa

  |   Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie na spotkaniu u Pierwszej Damy

Organizatorzy, zawodnicy i laureaci Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego w Żyrardowie odwiedzili Pałac Prezydencki. Spotkali się z Pierwszą Damą, która ufundowała nagrodę specjalną  w ostatnich dwóch edycjach wydarzenia.

 

Uczniowie opowiedzieli Małżonce Prezydenta o przygotowaniach do konkursu, zmaganiach uczestników i dumie towarzyszącej wygranej. Pierwsza Dama jako wieloletni pedagog zachęcała młodzież do dalszego rozwoju i poznawania języka niemieckiego w szerokim zakresie, a także do przełamywania strachu przed mówieniem w języku obcym. - Podstawą w nauce języków obcych są relacje społeczne - mówiła.

 

Agata Kornhauser-Duda zwracała uwagę na radość, jaką dają rozmowy z mieszkańcami innych krajów w ich ojczystych językach i możliwość bezpośredniego poznawania obcych kultur i tradycji.

 

Młodzi ludzie przyznali, że dużą satysfakcję przynosi im oglądanie niemieckich filmów i czytanie książek w oryginale, a zdobyte teraz kompetencje zaowocują w przyszłości, także na rynku pracy. Goście Pierwszej Damy opowiedzieli o udziale w wymianach uczniowskich z rówieśnikami z Niemiec i bożonarodzeniowych jarmarkach, podczas których poznają tradycję naszych zachodnich sąsiadów oraz nawiązują niecodzienne znajomości. Młodzież ciekawa była doświadczeń i obserwacji Pierwszej Damy zdobytych podczas oficjalnych wizyt zagranicznych i arkanów protokołu dyplomatycznego.

 

Inicjatorem Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego jest Zespół Szkół Publicznych Nr 3 w Żyrardowie. Dotychczas odbyły się trzy edycje konkursu. (KS)

 

 

Poleć znajomemu