| | |
A | A | A
Czwartek, 19 kwietnia 2018

Pierwsza Dama u podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna - mówiła Pierwsza Dama podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia placówki

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, gdzie wzięła udział w jubileuszu 40-lecia istnienia placówki. Pierwsza Dama wyraziła radość z możliwości ponownego spotkania z młodzieżą, którą miała okazję gościć w ubiegłym roku w Pałacu Prezydenckim.

 

Podopieczni oprowadzili Pierwszą Damę po ośrodku pokazując swój Dom i opowiadając o codziennym życiu, pasjach, nadziejach i celach. - Wasza otwartość i szczerość pozwalają mi powiedzieć, że atmosfera w Domu jest dobra i serdeczna. Niektórzy z Was przyznali, że również po ukończeniu osiemnastego roku życia będą chcieli tu zostać: to jest najlepsza rekomendacja - mówiła Małżonka Prezydenta podczas oficjalnych obchodów jubileuszu. - Życzę Wam, byście po opuszczeniu Domu mieli udane dorosłe życie, byście mogli spełniać swoje plany i marzenia - uzupełniła.

 

Małżonka Prezydenta, zwracając się do opiekunów i wychowawców zapewniła, że szczerze docenia wysiłki pedagogów, by ich wychowankowie pogłębiali swoją wiedzę, odkrywali zainteresowania i predyspozycje, ale też odczuwali na co dzień rodzinne ciepło i bezpieczeństwo. - Państwa placówka jest szczególna - otacza opieką dzieci i młodzież, której w życiu jest trudniej niż rówieśnikom. Ci młodzi ludzie borykają się z osobistymi problemami, ale też uczą się reguł życia we wspólnocie i społeczeństwie - zaznaczyła Pierwsza Dama życząc wielu kolejnych sukcesów w misji edukacyjno-wychowawczej.

Jedna z byłych wychowanek zwróciła się do opiekunów z Domu Dziecka: Wasza praca tu pozwala pozostawić cząstkę siebie w każdym z nas. Dziękuję, że pomogliście mi stworzyć siebie taką, jaką jestem.

 

Organem sprawującym pieczę nad Domem Dziecka jest Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bełchatowie, któremu podlega również Ośrodek Interwencyjno- Socjalizacyjny w Bełchatowie. Pierwsza Dama spotkała się z dziećmi i młodzieżą obu placówek, którym towarzyszyli opiekunowie i pracownicy. (KS)

 

 

Poleć znajomemu