Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda z wizytą w Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

  |   W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom W Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Pierwsza Dama rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami

W środę w Warszawie Agata Kornhauser-Duda rozmawiała o pomocy krzywdzonym dzieciom oraz ich rodzinom.

 

Pierwsza Dama złożyła wizytę w nowo otwartym Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie małoletnie ofiary przemocy i wykorzystywania seksualnego oraz ich opiekunowie otrzymają szeroki zakres pomocy. - Jestem pod ogromnym wrażeniem interdyscyplinarności ośrodka - powiedziała Małżonka Prezydenta podczas spotkania z zarządem i pracownikami placówki. - Niezwykle ważne dla dzieci jest to, że w jednym miejscu spotykają się psychiatrzy, psychologowie, pedagodzy, jak również prawnicy i pracownicy socjalni - dodała. Centrum działa w oparciu o wielokierunkowy model pomocy dzieciom krzywdzonym zapobiegający ich wtórnej traumatyzacji. Ofiara opowiadając swoją trudną historię tylko raz oraz mając kontakt z wyselekcjonowanym gronem specjalistów łatwiej nawiązuje więzi, a co za tym idzie - otrzymuje skuteczniejszą pomoc.  Fundacja realizuje ideę utworzenia Centrów Pomocy Dzieciom w całym kraju.

 

Zwiedzając Centrum Pierwsza Dama miała okazję zapoznać się z działalnością ośrodka podczas rozmów z pracownikami, terapeutami i konsultantami. Małżonka Prezydenta obejrzała przyjazny dla najmłodszych pokój przesłuchań oraz pomieszczenia terapii indywidualnej. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę dąży do tego, by najmłodsi mieli bezpieczne dzieciństwo i byli traktowani z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Instytucja oferuje pomoc bezpośrednią i telefoniczną współpracując z sądami, prokuraturami, miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, placówkami ochrony zdrowia, oświaty, czy policją, a także realizuje kampanie społeczne. Fundacja oferuje również wsparcie rodzicom małych dzieci, którzy z różnych względów nie są przygotowani do świadomej, bezpiecznej opieki i wychowania potomstwa. (KS, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę)

 

 

Poleć znajomemu