Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 kwietnia 2018

Agata Kornhauser-Duda sadzi drzewa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  |   W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów

W Lesie Kapturskim Agata Kornhauser-Duda wraz z harcerzami, uczniami i wolontariuszami wzięła udział w akcji sadzenia dębów. Małżonka Prezydenta oceniła, że działania na rzecz środowiska naturalnego to „bardzo dobry przykład troski o dobro wspólne”.  

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwo Radom już po raz szósty zorganizowały Święto Sadzenia Lasu. Piątkowe wydarzenie miało szczególny charakter, gdyż przypadło w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. - Myślenie nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach, to także przejaw patriotyzmu - zwróciła uwagę Pierwsza Dama. -  Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za tę cenną i przydatną inicjatywę, która w 2018 roku nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ organizowana jest pod hasłem sadzenia drzew na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - kontynuowała.

 

Agata Kornhauser-Duda wyraziła radość z podejmowanych w całym kraju aktywności mających uczcić rocznicę odzyskania suwerenności. - Liczę na to, że w tym jubileuszowym roku każdy z Polaków znajdzie coś dla siebie, by godnie i z radością uczcić naszą wolność - podkreśliła Małżonka Prezydenta.

 

Jak zaznaczają organizatorzy, akcja wspólnego sadzenia drzew ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Lasy zajmują blisko 1/3 powierzchni Polski i są ostoją wielu gatunków roślin i zwierząt. - Młody las wkrótce stanie się „fabryką tlenu”, ochroni nas przed szkodliwymi następstwami przemysłu, stanie się schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt - mówiła Pierwsza Dama.

 

W trakcie wydarzenia wpisującego się z ogólnopolską akcję"1000 drzew na minutę", przy pomniku przyrody - Dębie Niepodległości - odsłonięto kamień upamiętniający tegoroczną akcję. W sadzeniu drzew wzięli także udział wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, przedstawiciele samorządu lokalnego i Koła Leśników Kombatantów, a akcję uświetnił koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. (KS)

 

Poleć znajomemu