przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 grudnia 2015

Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland"

  |   Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland" Pierwsza Dama na konferencji "Reha for the Blind in Poland"

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczestnikami XIII edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się pod patronatem Pierwszej Damy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Konferencja była okazją do poznania przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób niewidomych.

 

Małżonka Prezydenta RP zwiedziła wystawy towarzyszące konferencji. Wraz z Markiem Kalbarczykiem, Prezesem Fundacji Szansa dla Niewidomych obejrzała wystawę prac malarskich stworzonych przez osoby niewidome, a także zapoznała się mapami Europy i świata dostosowanymi do osób z niepełnosprawnością wzroku. Konferencja dała okazję poznać książki, urządzenia i oprogramowanie ułatwiające osobom niewidomym codzienne funkcjonowanie.

 

Pierwsza Dama odwiedziła również specjalnie zorganizowany Gabinet Dotyku i Dźwięku, który pozwala osobom widzącym poczuć i zrozumieć, jak świat odbierają osoby niewidome. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.